TEKNOLOJİMİZ

 

autoclave_lisa Kliniğimizde kullanılan bütün el aletleri, uçlar, kanal aletleri ve cerrahi malzemeleri, öncelikle ultrasonik temizleyici cihazlar içindeki solüsyona konarak dezenfekte edilir. Gün içinde dezenfekte olan aletler yıkanıp durulanır ve poşetlendikten sonra otoklavda basınçlı buhar ile sterilize edilir. Tedavi sırasında kullanılan, hava su şırıngası, başlıklar ve tüm yüzeyler, hepatit, AIDS, tüberküloz vb. mikroorganizmalara karşı etkili yüzey dezenfektanı ile silinip temizlenir. Hastalarımızda kullanılan tükrük emici, bardak, hasta önlüğü gibi ürünlerin tümü tek kez kullanımdan sonra atılır.
kodak-8000_src_1 Kliniğimizde radyolojik görüntüleme için, tüm ağız, diş ve çevre sert dokularını tek bir film üzerinde gösteren, banyo gerektirmeyen ve çok düşük dozda görüntü alan panoramik röntgen cihazı (OPG) bulunmaktadır. 
kodak_2200

Ayrıca lokal radyolojik görüntüleme için düşük dozlu ve film banyosu gerektirmeyen radyovisiografik görüntüleme sistemi (RVG) kullanılmaktadır.

Beyond

Diş beyazlatma, güçlü halojen ampullere sahip, zararlı ultraviyole ışınları ve ısıyı filtreleyen beyazlatma cihazı ile kısa sürede ve etkin şekilde sağlanmaktadır.

implantmed_gruen_267x294px

İmplant uygulamaları ve ileri cerrahi işlemlerde fizyodispenser kullanılmaktadır.

endomate

Kanal tedavileri elektrikli ve torklu mikromotorlar ile yapılmaktadır.

air_flow

Diş taşı ve diş lekelerinin temizlenmesinde ultrasonik temizleyiciler ve püskürtmeli air-flow cihazı kullanılmaktadır.